Loading...

Våra produkter


Din helhetslösning för en enklare mäklarvardag

En enklare mäklarvardag

Webtop Produktionsverktyg gör mäklarens vardag enklare och företaget mer lönsamt. Med Webtop Produktionsverktyg sparar Fastighetsmäklarföretagen avsevärt med tid och pengar samtidigt som marknadsavdelningen säkerställer att allt görs enligt företagets grafiska profil. I Webtop Solutions lösningar producerar fastighetsmäklare mer än en miljon PDF:er varje år. Webtop Solutions är 20 anställda, och finns idag i Stockholm (Sigtuna), Malmö,  Oslo (N), Trondheim (N), Aarhus (Dk) och New York (US). Kunderna  består av både de största mäklarföretagen och enskilda mäklarfirmor.

Mer än bara ett proffsigt marknadsmaterial

I Webtop Produktionsverktyg kan fastighetsmäklare enkelt  producera proffsigt marknadsmaterial utan att göra avkall på den grafiska profilen. Förutom marknadsmaterial såsom bostadsbeskrivningar, för- och efterlappar, annonser, fönsterskyltar kan  mäklare även producera visitkort, intagsbroschyrer, offerter och annat grafiskt material.  Eftersom verktyget är webbaserat kan mäklarna producera sitt material på kontoret eller hemma och  givetvis när som helst på dygnet. .

 

En helhetsleverantör till mäklarbranschen

Webtop Solutions ambition är att vara en helhetsleverantör till den nordiska mäklarbranschen och vi har kommit en bra bit på den vägen sedan starten 2003. Produktutbudet är brett. Från Webtop Produktionsverktyg med funktioner som trycksaks- produktion, till direktfakturering till säljaren, grafisk formgivning, hemsidesproduktion och leverans av färdiga trycksaker. Vi är integrerade med över 30 externa databaser för att kunna  presentera text och bilder på ett enkelt sätt. Texter importeras från mäklarsystemen och bilderna laddar du upp från din PC eller  importerar direkt från fotografen. Vi lyssnar uppmärksamt på vad mäklare i Norden förmedlar till oss i form av nya idéer och tankar. 

Välkommen till en helhetslösning som ger en helt ny och enklare vardag.


Support - Webtop Servicedesk

Servicedesk har öppet vardagar kl 08:00-17:00
Ring oss på: 08-583 608 80
Mejla oss på: support@webtopsolutions.se

 

 

    



Support

Anna Lampadari
anna@webtop.no
08-583 608 82
Support
Frederik Tellerup
frederik@webtopsolutions.se
08-583 806 80
Support
Håvard Storli
havard@webtop.no
+47 215 196 11
Support
Joseph Alvaro
joseph@webtop.no
+47 215 196 01
Support
Rebecka Nilsson
rebecka@webtopsolutions.se
08-588 086 04
Support

Sälj

Peter Nilsson
peter@webtopsolutions.se
040-45 04 60
Sälj
Petra Svee
petra@webtopsolutions.se
08-583 608 87
Sälj

Utveckling

Geir Magne Nilsen
geirmagne@webtop.no
+47 215 196 06
Utvecklare
Hans Kindhag
hans@webtopsolutions.se
08-583 608 80
Utveckling
Øyvind Bollingmo
oyvind@webtop.no
+47 215 196 10
Utvecklare
Øyvind Nordli
oyvind.nordli@webtop.no
Utvecklare
Sebastian Zalewski
sebastian@webtop.no
Utveckling
Tor Arne Gustad
torarne@webtop.no
Utveckling

Ekonomi

Jessica Berglund
ekonomi@webtopsolutions.se
08-583 608 89
Ekomoniansvarig

Ledning

Fredrik Jonsson
fredrik@webtopsolutions.se
08-583 608 96
CEO
Kristoffer Rødseth
kristoffer@webtop.no
+47 412 05 746
CTO
Morten D. Lie
mort@webtop.no
+47 215 19 605
CFO

Kontaktinformation

STOCKHOLM
Webtop Solutions AB, Strandvägen 54, 193 30 Sigtuna
Tel. 08-583 608 80

MALMÖ
Webtop Solutions AB, Steffensvägen 42 D, 236 38 Höllviken
Tel. 040-450 460

OSLO (N)
Webtop Solutions AS, Rosenborggata 19A, 0356 Oslo
Tel. +47 4761 4444

TRONDHEIM (N)
Webtop Solutions AS, Erling Skakkes gate 4, 7013 Trondheim
Tel. +47 41205746

AARHUS (DK)
Webtop Solutions AS, Viengevej 100, DK 8240 Risskov
Tel. +45 46 98 64 49

NEW YORK (USA)
H5 Property, 1182 Broadway, 3rd Floor, 10001 New York
Tel. +1 917 825 2925